Το σχολείο μας στις 13 Δεκεμβρίου επισκέφτηκε το γερμανικό ινστιτούτο Goethe. Οι μαθητές και οι μαθήτριες περιηγήθηκαν στο χώρο της βιβλιοθήκης, γεύτηκαν αυθεντικά Brezel και απόλαυσαν τη γερμανική ταινία Ostwind.
![](https://gymnasio.ekpaideutiria-imp.gr/wp-content/uploads/2022/12/Επίσκεψη-στο-Γερμανικό-Ινστιτούτο-Εκπαιδευτήρια-ΙΜΠ-5-1024x768.jpg)
![](https://gymnasio.ekpaideutiria-imp.gr/wp-content/uploads/2022/12/Επίσκεψη-στο-Γερμανικό-Ινστιτούτο-Εκπαιδευτήρια-ΙΜΠ-1-1024x768.jpg)
![](https://gymnasio.ekpaideutiria-imp.gr/wp-content/uploads/2022/12/Επίσκεψη-στο-Γερμανικό-Ινστιτούτο-Εκπαιδευτήρια-ΙΜΠ-2-1024x768.jpg)
![](https://gymnasio.ekpaideutiria-imp.gr/wp-content/uploads/2022/12/Επίσκεψη-στο-Γερμανικό-Ινστιτούτο-Εκπαιδευτήρια-ΙΜΠ-3-1024x768.jpg)
![](https://gymnasio.ekpaideutiria-imp.gr/wp-content/uploads/2022/12/Επίσκεψη-στο-Γερμανικό-Ινστιτούτο-Εκπαιδευτήρια-ΙΜΠ-4-1024x768.jpg)
![](https://gymnasio.ekpaideutiria-imp.gr/wp-content/uploads/2022/12/Επίσκεψη-στο-Γερμανικό-Ινστιτούτο-Εκπαιδευτήρια-ΙΜΠ-6-1024x768.jpg)
Το σχολείο μας στις 13 Δεκεμβρίου επισκέφτηκε το γερμανικό ινστιτούτο Goethe. Οι μαθητές και οι μαθήτριες περιηγήθηκαν στο χώρο της βιβλιοθήκης, γεύτηκαν αυθεντικά Brezel και απόλαυσαν τη γερμανική ταινία Ostwind.